SVEIKATOS PAŽYMA PIRMOKUI – KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI?

Šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė rekomenduoja šia pažyma pasirūpinti jau dabar, neskubant ir jums patogiu laiku:

„Prasidėjo šiltasis metų sezonas, atostogos! Tačiau nereikėtų pamiršti, jog rugsėjo mėnuo ateis greitai ir teks pasirūpinti vaiko sveikatos pažyma, todėl pasirūpinkite ja iš anksto, neskubėdami.

Trumpa informacija, ką reikėtų žinoti pirmokų tėveliams:

Kur man reikėtų kreiptis norint gauti sveikatos pažymą savo vaikui?

Pirmiausia – į savo gydymo įstaigą, kur aplankysite savo šeimos gydytoją ir savo gydytoją odontologą. Apžiūros metu šeimos gydytojas ar gydytojas odontologas gali siųsti konsultuotis pas gydytojus specialistus, dažniausiai tai gydytojas oftalmologas bei vaikų ligų gydytojas.*

Kokius tyrimus reikalinga atlikti?

Šeimos gydytojas individualiai įvertinęs ir nuodugniai ištyręs jūsų vaiko esamą sveikatos būklę, paskirs reikiamus tyrimus.

Gerinant tuberkuliozės profilaktiką Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka tuberkulino testas (Mantu testas) atliekamas visiems 6-7** metų amžiaus vaikams (daugiau apie tai http://www.ulac.lt/ligos/T/tuberkulioze), einant į naują ugdymo įstaigą atliekamas ir tyrimas dėl helmintozių.

Kitų tyrimų atlikimas sprendžiamas individualiai (bendras kraujo tyrimas, šlapimo tyrimas, elektrokardiograma).

Ar vaikai skiepijami prieš mokyklą?

Taip, skiepijami nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcinomis.

Kai jau bus atlikti paskirti tyrimai ir aplankyti reikiami gydytojai specialistai, kas tada? O kaip kiti būreliai, jie irgi reikalauja vaiko sveikatos pažymos?

Sugrįžus pas savo gydytoją aptarsite tyrimų rezultatus, gydytojas išduos Jums vaiko sveikatos pažymą, ir jei reikia, muzikos, dailės mokyklai, vaikų poilsio stovyklai ar kitai ugdymo įstaigai bus išduota vaiko sveikatos pažymėjimo patvirtinta kopija.

*sprendžiama individualiai
** gali būti testas atliekamas ir dažniau“

Primename, kad klinikoje registruotiems mūsų mažiesiems pacientams paslauga yra nemokama (dengiama iš PSD fondo lėšų). Nustatytos formos Vaikų sveikatos pažymėjimus į švietimo įstaigas pristatyti reikia vėliausiai iki rugsėjo 15 d.

Klinikoje registruotiems pacientams konsultacija pas odontotologą dėl sveikatos pažymos taip pat yra nemokama.

Išankstinė registracija tel.: +370 52 354 471.

Atgal į straipsnių sąraša