SVEIKATOS PAŽYMA PIRMOKUI – KĄ SVARBU ŽINOTI?

Prasidėjus atostogoms nereikėtų pamiršti, jog rugsėjo mėnuo ateis greitai ir teks pasirūpinti vaiko sveikatos pažyma, todėl pasirūpinkite ja iš anksto, neskubėdami – dar birželio ar liepos mėnesį.

Kur man reikėtų kreiptis norint gauti sveikatos pažymą savo vaikui?

Pirmiausia – į savo gydymo įstaigą, kur aplankysite savo šeimos gydytoją ir savo gydytoją odontologą. Apžiūros metu šeimos gydytojas ar gydytojas odontologas gali siųsti konsultuotis pas gydytojus specialistus, dažniausiai tai gydytojas oftalmologas bei vaikų ligų gydytojas.

Kokius tyrimus reikalinga atlikti?

Šeimos gydytojas individualiai įvertinęs ir nuodugniai ištyręs jūsų vaiko esamą sveikatos būklę, paskirs reikiamus tyrimus.

Gerinant tuberkuliozės profilaktiką Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka tuberkulino testas (Mantu testas) atliekamas visiems 6-7* metų amžiaus vaikams (daugiau apie tai http://www.ulac.lt/ligos/T/tuberkulioze), einant į naują ugdymo įstaigą atliekamas ir tyrimas dėl helmintozių.

Kitų tyrimų atlikimas sprendžiamas individualiai (bendras kraujo tyrimas, šlapimo tyrimas, elektrokardiograma).

* gali būti testas atliekamas ir dažniau.

Ar yra ir kokios alternatyvos Mantu testui dėl tuberkuliozės?

Tarandės šeimos klinikoje suteikiame alternatyvą Mantu testui, atlikdami QUANTIFERON – TB GOLD PLUS® tyrimą dėl tuberkuliozės.

Tai Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamas tiksliausias latentinės tuberkuliozės testas, atliekamas iš kraujo mėginio. Keletas faktų apie QUANTIFERON – TB GOLD PLUS® tyrimą:

  • rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO)
  • pasižymi dideliu specifiškumu (98%) ir jautrumu (95%)
  • tuberkuliozės skiepas neturi įtakos QUANTIFERON – TB GOLD PLUS® tyrimo rezultatams
  • testo rezultatai gaunami greitai, vos per kelias dienas
  • nereikia antro vizito pas gydytoją
  • nesukelia šalutinio poveikio

Daugiau apie Mantu ir QUANTIFERON – TB GOLD PLUS® palyginimą skaitykite mūsų partnerių svetainėje: https://medicinapractica.lt/tuberkuliozes-tyrimas/

Ar vaikai skiepijami prieš mokyklą?

Taip, skiepijami nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcinomis.

Kai jau bus atlikti paskirti tyrimai ir aplankyti reikiami gydytojai specialistai, kas tada? O kaip kiti būreliai, jie irgi reikalauja vaiko sveikatos pažymos?

Sugrįžus pas savo gydytoją aptarsite tyrimų rezultatus, gydytojas parengs elektroninę vaiko sveikatos pažymą, ir jei reikia, muzikos, dailės mokyklai, vaikų poilsio stovyklai ar kitai ugdymo įstaigai bus išduota vaiko sveikatos pažymėjimo patvirtinta kopija.

 

Nuo 2018 metų birželio 1 dienos įsigaliojo elektroninis vaiko sveikatos būklės pažymėjimas, kurį prisijungusios prie sistemos matys visų Lietuvos ugdymo įstaigų sveikatos specialistai.

 

Primename, kad klinikoje registruotiems mūsų mažiesiems pacientams paslauga yra nemokama (dengiama iš PSD fondo lėšų). Nustatytos formos Vaikų sveikatos pažymėjimus į švietimo įstaigas pristatyti reikia vėliausiai iki rugsėjo 15 d. Pažymėjimas galioja vienerius metus.

Klinikoje registruotiems pacientams konsultacija pas odontotologą dėl sveikatos pažymos taip pat yra nemokama.

Dėl profilaktinio sveikatos patikrinimo registruokitės internetu arba tel.: +370 52 354 471.

 

Atgal į straipsnių sąraša