MAŽŲJŲ KELIAUTOJŲ SVEIKATA: KĄ TURĖTI VAISTINĖLĖJE ATOSTOGŲ METU?

Įsibėgėjant atostogų sezonui, nepamirškite pasirūpinti savo mažaisiais nuotykių ieškotojais! Staiga užklupusios ligos gali sujaukti net smagiausią kelionę. Kad atostogos tėvams netaptų tikru iššūkiu, pateikiame dažniausius negalavimų scenarijus ir ką vertėtų turėti vaistinėlėje šiems simptomams ir požymiams lengvinti.

Vėmimas ir viduriavimas

Svarbiausia užduotis – atstatyti netektus skysčius ir numalšinti su pilvo negalavimu susijusius simptomus. Vėmimo bei viduriavimo metu vaikai netenka daug skysčių ir gali dehidratuoti. Todėl labai svarbu, kad vaikas gertų pakankamai skysčių. Tai gali būti vanduo, mineralinis vanduo.

Būtinai pasitarkite su gydytoju, jei jūsų vaikas viduriuoja ilgiau nei 24 valandas ir būklė negerėja, arba jei jūsų vaikui pasireiškia dehidratacijos požymių. Taip pat kreiptis į gydytoją reikėtų, jei vaikas stipriai karščiuoja (temperatūra aukštesnė nei 38,5 ° C), jei vaikas gausiai vemia, jei išmatos juodos spalvos arba jei pastebėjote, kad išmatose yra kraujo. Taip pat jei vaikas atrodo vangus, mieguistas ar irzlus.

Alerginės reakcijos, vietinės reakcijos po vabzdžių įkandimo

Svarbiausia užduotis – numalšinti niežulį/ patinimą ir paraudimą atsiradusį po alergeno poveikio.

Karščiavimas, skausmas

Gerklės skausmas

Kiti vaistai ir pagalbinės priemonės

Nepamirškite į kelionės vaistinėlę įsidėti dėl lėtinių ligų reguliariai vartojamų vaistų ir vitaminų/papildų.

Prieš vartojant bet kokį vaistinį preparatą būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Esant ūmiems simptomams ar būklei negerėjant būtina kreiptis į gydymo įstaigą.

Straipsnį rengė šeimos gydytoja Barbara Aviženis.

ATSISIŲSTI ATMINTINĘvaiku vaistinele kelioneje

 

 

 

Atgal į specialių pasiūlymų sąrašą