INDIVIDUALI KINEZITERAPIJA NĖŠČIOSIOMS

Prieš pradedant kineziterapinius užsiėmimus rekomenduojama pasitarti su gydytoju akušeriu ginekologu ir įsitikinti ar nėra kontraindikacijų, dėl kurių negalima fizinė veikla.

Individualios kineziterapijos nėščiosioms metu kineziterapeutas stebi kiekvieną judesį, laiku taiso netikslumus, koreguoja treniruotės eigą ir tempą. Taip Jūs būsite tikros, kad viską darote teisingai. Kad vėlesniame etape taisyklingai darytumėte pratimus pačios, jums gali prireikti nuo penkių iki dešimties individualių kineziterapijos užsiėmimų.

Kineziterapinės mankštos nėščiosioms metu stiprinami viso kūno raumenys, ypatingą dėmesį kineziterapeutai skiria liemens, dubens dugno bei kojų raumenims, raiščiams, pratimų dėka didinamas sąnarių paslankumas bei stuburo ir sąnąrių stabilumas. Įtraukiami ir aerobinės ištvermės pratimai, mokoma taisyklingo kvėpavimo ir atsipalaidavimo.

Neščiosios, kurios nėštumo metu lankė kineziterapines mankštas, džiaugėsi didesne energija ir ištverme. Įrodyta, jog tinkamai parinkti pratimai, intensyvumas ir reguliarumas padeda ne tik atsipalaiduoti,sustiprinti kūno raumenyną, geriau aprūpinti organizmą deguonimi, išlikti sveikai bei energingai, bet ir sumažinti:

  • Kojų tinimą;
  • Arterinio kraujospūdžio svyravimus;
  • Strijų atsiradimą;
  • Šlapimo nelaikymo riziką;
  • Priešlaikinio gimdymo tykimybę;
  • Dubens organų nusileidimo riziką;
  • Nugaros (ypač juosmeninės dalies) bei dubens skausmus ar diskomfortą.

Fizinis aktyvumas besilaukiant, taip pat, teigiamai veikia ir vaisiaus vystymąsi, mažėja vaisiaus mažo svorio rizika. Pastebima, jog fizinis aktyvumas gerina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą – efektyvus kraujo tekėjimas į placentą itin svarbus vaisiaus aprūpinimui deguonimi ir maisto medžiagomis.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvienas nėštumas – individualus. Kiekvienos moters gyvenime tai ypatingas laikotarpis, o fizinė veikla šiuo laikotarpiu – viena geriausių prevencijos priemonių palengvinančių kūdikio laukimą.

Todėl ypač svarbu, kad nėštumo metu  užsiimti aktyvia fizine veikla padėtų specialistas, kuris padės pasirinti tinkamą veiklos pobūdį, reguliarumą bei intensyvumą, atsižvelgiant į kiekvienos būsimos mamytės būklę.