Kineziterapinė mankšta vaikams

Pilnaverčiam vaiko augimui būtinas fizinis aktyvumas, teigiamos emocijos, bendravimas su kitais vaikais ir dar daug kitų patirčių. Deja, šiame amžiuje vaikai didžiąją savo laiko dalį yra nejudrūs, labai ilgai būna uždarose patalpose.

Mokslininkų teigimu, ikimokyklinio amžiaus vaikai privalo būti iki 180 min. fiziškai aktyvūs, o mokyklinio – 90 min. per dieną.

Dėl mažo judrumo gali pradėti kisti vaikų laikysena, plokštėti pėdos, mažėti lankstumas ar raumenų jėga. Reguliarus, tinkamai parinktas fizinis aktyvumas užtikrina darnų vaiko augimą ir raidą, išlaiko tinkamą kūno svorį bei suformuoja taisyklingą kūno laikyseną.

vaiku_fitnesasvaiku_sportas

 

 

 

 


Grupiniai vaikų užsiėmimai salėje
– tai sporto užsiėmimai,  atitinkantys vaiko amžių bei  jo fizinį išsivystymą.  Be to, tai puiki galimybė vaikui išlieti energijos perteklių, linksmai ir naudingai praleisti laiką su kitais vaikais.

Užsiėmimų metu yra:

  • Koreguojama stovėsena, pėdų padėtis, eisena bei laikysena;
  • Gerinama judesių koordinacija, lankstumas ir didinama raumenų jėga;
  • Gerinamas  širdies ir kraujagyslių sistemos darbas;
  • Gerinama medžiagų apykaita, visų organizmo sistemų veikla;
  • Lavinami socialiniai įgūdžiai, bendraujant su kitais vaikais.

Treniruočių metu atliekami bendrojo lavinimo ir specialieji pratimai, atsižvelgiant į vaikų amžių, fizinį pasirengimą ar esamus judamojo aparato sutrikimus . Užsiėmimuose gausu pratimų skirtų plokščiapėdystės, netaisyklingos laikysenos prevencijai. Reguliarūs mankštos užsiėmimai  padės įgyti  pasitikėjimo savimi ir pasiekti akivaizdžių rezultatų – visuomet būti pasitempusiam, sveikam ir žvaliam.

Prieš pradedant mankštintis, yra atliekamas individualus vaiko fizinės būklės įvertinimas, išsiaiškinamos silpnosios ir stipriosios raumenų grandys, įvertinama laikysena, lankstumas, raumenų jėga. Po pirminės konsultacijos – vertinimo galima rinktis individualias arba grupines mankštas.

Grupėse iki 4 vaikų, todėl specialistės dėmesys kiekvienam vaikui – garantuotas!

Užsiėmimo trukmė 30 min.