Daugiau nei 30 % žmonių, užsikrėtusių lytiškai plintančiomis infekcijomis, nejaučia jokių simptomų. Apie ligą galima sužinoti tik pasitikrinus prevenciškai.
Lytiškai plintančios ligos – viena iš aktualiausių visuomenės sveikatos problemų ir deja, vis dar priklauso ligų grupei, apie kurias mieliau nutylima.
Užsikrėtus, ligos požymiai ne visada atsiranda iškart. Kartais jie pasireiškia po savaitės, mėnesio ar ilgesnio laiko, o kartais požymių nebūna visai. Negydomos ar netinkamai gydomos ligos gali sukelti ilgalaikius ar net nepranykstančius sveikatos pakitimus: dubens uždegiminę ligą, negimdyvinį nėštumą, priešlaikinį gimdymą, nevaisingumą, lėtinį dubens skausmą, gimdos kaklelio uždegimą ar šlaplės uždegimą.
Tyrimai lytiškai plintančioms ligoms nustatyti atliekami paprastai ir neskausmingai. Tyrimas atliekamas tiek iš gimdos kaklelio nuogramdų, tiek iš šlapimo ėminio.
PGR metodu gali būti nustatomi:
5-ių, 7-ių ar net 10-ies lytiškai plintančių infekcijų sukėlėjai. Priklausomai nuo tyrimo, gali būti tiriama nuo šių lytiškai plintačių sukėlėjų:
Chlamydia trachomatis,Neisseria gonorrheae, Mycoplasma genitalium, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum, Gardnerella vaginalis, Candida albicans, Herpes simplex viruso 1/2 tipas, Trichomonas vaginalis.
Užsikrėtęs asmuo kitus užkrėsti gali netgi neturėdamas jokių ligos požymių. Žmogus, vieną kartą persirgęs lytiškai plintančia liga negauna imuniteto ir gali užsikrėsti vėl.
Tyrimui registruokitės telefonu +370 52 354 471 arba internetu.