KOJŲ VENŲ OPERACIJOS APDRAUSTIESIEMS YRA NEMOKAMOS

Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti asmenys už jiems atliktą kojų venų operaciją patys mokėti neturi. Nepriklausomai nuo operacijos metodo – chirurginio ar lazerinio, išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Vidutinė kompensuojama šios paslaugos kaina – 828,85 euro.

Ligonių kasos vis dažniau sulaukia pacientų klausimų, ar jiems reikia mokėti už kojų venų (flebektomijos) operacijas, ypač, kai jos atliekamos lazeriu. Apie papildomą užmokestį žmonėms neretai užsimena pačios gydymo įstaigos, kuriose atliekamos tokios operacijos. Motyvas – esą  ligonių kasos padengia tik dalį operacijos kaštų.

Ligonių kasų specialistai pabrėžia, kad visos planinės sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos PSD apdraustiems žmonėms apmokamos PSDF lėšomis, jei šios paslaugos teikiamos turintiesiems gydytojo siuntimą ir jei paslaugas teikiančios gydymo įstaigos yra sudariusios sutartis dėl jų  teikimo su teritorine ligonių kasa (TLK). „Taigi visais atvejais, jei išsiplėtusių kojų venų operacijos yra atliekamos pagal medicinines indikacijas, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu, ligonių kasos PSDF lėšomis apmoka visą šios paslaugos nustatytą bazinę kainą. Pacientui už operaciją, vaistus bei reikalingas specialias priemones mokėti nereikia“, – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Savičiūtė.  Pasak jos, už šią paslaugą iš PSDF sumokama vidutinė kaina – 828,85 euro  yra pakankama ir visiškai padengia operacijos, kokiu metodu ji bebūtų atliekama, sąnaudas.

Šaltinis: https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/naujienos/ligoniu-kasos-koju-venu-operacijos-apdraustiesiems-yra-nemokamos/

Vargina išsiplėtusios kojų venos? Registruokitės kraujagyslių chirurgės med. dr. Aušrinės Navickienės konsultacijai +370 52 354 471

Gydytoja daugiau nei dešimtmetį operuoja venas lazeriu, ši ilgametė patirtis venų varikozės gydyme užtarnavo didžiulį pacientų pasitikėjimą ir pagarbą.

Klinikoje kraujagyslių chirurgės konsultacija su echoskopiniu ištyrimu jums kainuos tik nuo 65 EUR (siuntimas nereikalingas).
Registruotis konsultacijai galite ir internetu https://tarandereg.medsystem.lt/
Atgal į specialių pasiūlymų sąrašą