KŪDIKIŲ IR VAIKŲ PLUKDYMAS – MADA AR BŪTINYBĖ?

„Kūdikių ir vaikų plukdymas tikrai tapo labai populiarus. Ir mes labai džiaugsmingai priimame šią madą, nes bet kokia fizinė veikla, ar mankštos sausumoje ar plukdymas baseine, teigiamai veikia kūdikių ir vaikų motorinę raidą, smegenų veiklą.” – pažymi Tarandės šeimos klinikos kineziterapeutai.Baseinas Tarandeje

Tačiau vandens terapija ypatingai atpalaiduoja, iš dalies poveikis panašus kaip masažo. Po užsiėmimų vaikai geriau miega, normalizuojasi miego ir būdravimo ritmas. Temperatūrų kaita grūdina ir stiprina imunitetą. Mokymasis plaukti, nardymas gerina kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą. Mankštos baseine gydytojų dažnai rekomenduojamos kūdikiams su padidėjusiu arba sumažėjusiu raumenų tonusu. Užsiėmimai vandenyje padeda normalizuoti raumenų tonusą ir nervų sistemą. Esant raidos sutrikimams, derinant plukdymą ir kitas priemones, pavyzdžiui, kineziterapiją ar masažą, galima pasiekti labai gerų rezultatų. Ir tai aktualu ne tik kūdikiams, bet ir vyresniems vaikams.

Tačiau svarbiausia, kad vaikai baseino užsiėmimuose yra ypatingai džiaugsmingi. Geros emocijos, šypsena, stiprėjantis ryšys su tėvais – tai visapusiška ir nenuginčijama nauda. Turime daugybę pacientų, kurie baseiną lanko nuolatos nuo 3 mėnesių iki 5-6 metų. Šie vaikai augant drąsiau jaučiasi vandenyje, greičiau ir lengviau išmoksta plaukti.

Tačiau vertėtų pažymėti, jog rezultatai priklauso nuo daugelio sudedamųjų, pavyzdžiui vaiko sveikatos būklės, raidos, vystymosi bei užsiėmimų dažnio, reguliarumo. Vieno vaiko progresą pastebime jau po pirmųjų kartų, kito po dešimties. Ar užsiėmimai bus sėkmingi labai priklauso ir nuo tėvų, jų pasitikėjimo vaiku ir ryžto lankyti užsiėmimus vandenyje.  Ne visi vaikai su džiugesiu priima pirmąjį apsilankymą baseine. Įprastai kūdikiams adaptacija būna lengvesnė, vaikams nuo vienerių metų atsiranda daugiau baimių. O jautresni vaikai į naują aplinką apskritai reaguoja jautriau. Tačiau su mūsų pagalba gana greitai priprantama prie naujos aplinkos, naujų žmonių bei vandens. Viso užsiėmimo metu būname kartu su pacientais, prižiūrime ir padedame teisingai atlikti pratimus.

Renkantis baseiną, ypatingai kūdikiams, svarbi ir vandens temperatūra, kuri turėtų būti ne mažesnė kaip 30-32°C, Tarandės šeimos klinikoje siekia 33°C. Tokia temperatūra yra artima mamos įsčioms, tad kūdikiai lengviau atsipalaiduoja, leidžiasi plukdomi, nardinami.Kudikiu plukdymas

Dar svarbu paminėti, jog užsiėmimai Tarandės šeimos klinikoje vyksta itin mažose grupėse. Dalyvauja iki 3 kūdikių ar vaikučių. Taip galime užtikrinti jaukesnę ir ramesnę aplinką bei maksimaliai kokybišką užsiėmimą. Mažose grupėse vaikai lengviau sukoncentruoja dėmesį be to kiekvienam galime skirti daugiau individualaus dėmesio.

Tarandės šeimos klinikoje vedami užsiėmimai kūdikiams ir vaikams:

  • Individualus kūdikių plukdymas (amžius iki 1 metų), 30 min.
  • Individualus užsiėmimas šeimai, 45 min.
  • Kūdikių plukdymas grupėje (amžius iki 1 metų). Užsiėmimuose dalyvauja 3 kūdikiai su lydinčiu asmeniu (mama arba tėčiu), 30 min.
  • Individualus vaikų nuo 1 iki 3 metų amžiaus plukdymas, 45 min.
  • Vaikų plukdymas grupėje (nuo 1 iki 3 metų amžiaus). Dalyvauja 3 vaikai su lydinčiu asmeniu (mama arba tėčiu), 45 min.
  • Individuali gydomoji mankšta vaikams, 45 min.
  • Individualus vaikų mokymas plaukti (amžius nuo 4 metų).

Kaip pasiruošti užsiėmimams baseine ir kita svarbi informacija, skaitykite čia: https://tarandesklinika.lt/paslaugos/tarandes-baseinas/

Atgal į specialių pasiūlymų sąrašą